Що таке Сашимі – Kiotorich

Що таке Сашимі – Kiotorich

Зміст:

Страва сашимі – це традиційне японське куштування, основний інгредієнт котрого – свіжа сира риба.  В нашій країні ця страва не настільки популярна та поширена, як, наприклад, суші та роли, але є багато любителів незвичайного та вишуканого смаку. Зверніть увагу, що у Японії сашимі замовлять не для того, щоб наїстися, вгамувати голод, а щоб насолодитися вишуканим та тонким смаком, оцінити кулінарні здібності повара.

Що ж таке сашимі?

Сашимі – це страва, яка включає сорти різної риби та морепродуктів, подається у сирому вигляді, без будь-якої термічної обробки. Найчастіше використовують таку рибу – лосось, сьомгу, тунець, з морепродуктів віддають перевагу восьминогу, крабу, гребінцям, креветкам. Сашимі характеризуються тим, що мають яскраво виражений смак, а досконала страва вийде тоді, коли інгредієнти правильно поєднуються між собою, тоді смак пікантний та одночасно ніжний.

Подають сашимі перед основними стравами, в якості аперитиву. Філе риби ріжуть невеликими однаковими шматочками, подають водночас з дайконом, васабі, соєвим соусом та імбирем. Крім того можуть додавати шматочки огірка, кунжут, ікру.  В традиційній рецептурі використовується лише сира риба, але сучасні мотиви вносять свої корективи – додають копчену рибу та оброблене м’ясо, але це вже виходить за межі сашимі. Тобто, сашимі не схоже за смаком, видом на роли, суші та інші страви японської кухні,  більш того, з цим куштуванням складно щось порівняти, таке воно незвичайне.

Якщо ви прийняли рішення замовити цю страву, зверніть увагу на основні правила її куштування:

  • Їсти страву потрібно на голодний шлунок, тому що саме в цей час смакові рецептори найбільш сприйнятливі.
  • Також відмітьте собі те, що ця страва не підходить для звичайного перекусу – її потрібно неквапливо куштувати, насолоджуючись витонченим смаком  добре обробленої риби, яка поєднується іншими складовими.
  • В сашимі не може бути рису, норі, які перебивають смак, основа складова – це тільки риба.

Істория виникнення Сашимі

Страва сашимі виникла як окреме частування в японській кухні в 14 столітті. Ця страва чудово підкреслювала багатий на насичений смак  риби, а також передавала всі її корисні властивості.

Традиційні японські страви користуються попитом не лише на території Японії, а по всьому світі, тому що вони смачні, незвичайні та витончені. Наприклад, японські супи– це як окремий вид мистецтва, тому що вони поєднують найрізноманітніші складові, завдяки чому вдається досягти прекрасного та незвичайного смаку.

Склад сашимі

Щоб приготувати сашимі, використовують різноманітну морську рибу та морепродукти – річкова риба не може бути використана у цій страві, тому що її небезпечно подавати у сирому вигляді.

Першим ділом охолоджену рибу чистять, позбавляються від голови та внутрішності, добре промивають водою. Далі відділяють кістки від м’якоті. Отриману філейну частину ріжуть на непарну кількість шматочків. Зверніть увагу, що нарізають рибу спеціальним ножом – бенто, завдяки якому шматочки рівні, красиві, акуратні. Нарізати рибу можна продовгуватими шматочками, товщиною близько сантиметра або тонкими слайсами, все залежить від виду риби, який використовується. Наприклад, лосось нарізають прямокутними шматочками, біля 5 см у довжину та 1 см у товщину. Тунець має бути нарізаний кубиками біля 1 см на 1 см. Для кальмарів та невеличкої риби прийнятий стандарт нарізки – тонкі шматочки, товщина котрих не більше 0,5 см.

На плоску тарілку викладають дайкон, листи шисо, васабі та імбир, біля них гармонійно розміщають нарізану рибу. У цій страві важлива подача кожного інгредієнта, щоб все було гарно викладено та представлено. Подаючи гарячі страви, також звертають увагу на зовнішній вигляд.

Сашимі – це незвичайна страва, дійсно на любителя, однак,  спробувати її необхідно всім, хто любить рибу та морепродукти, тому що ці основні інгредієнти відкриваються з абсолютно нової сторони, яскравим та неперевершеним смаком.

Розповісти друзям: